Chci zhubnout

Hubnutí nebo-li zdravé hubnutí, kdy dochází k snižování podkožního a viscerálního tuku zahrnuje dva důležité aspekty.
Tím prvním je pohyb. Je téměř jedno o jaký pohyb se bude jednat, můžete dělat kardio v podobě chůze, běhu, veslování, chůze do schodů, běh na elipticalu, stepperu, jezdit na kole, plavat…cokoliv Vás napadne.
Proto je v každém tréninkovém plánu zahrnuta kardio část. Samozřejmě individuálně dle možností a pokročilosti.
Posilovací část, kterou Vás budu provázet na každém tréninku, zahrnuje posilování středu těla, obnovení pohybových vzorců, zlepšení koordinace, svalové síly, vytrvalosti… Slouží především k tomu, aby s redukcí nedocházelo k úbytku svalové hmoty, ale k jejímu navyšování. Protože více svalů, pálí více energie a dochází k navýšení bazálního metabolismu a k hubnutí.

Teď se podíváme na druhý aspekt v případě redukce tuku a tím je: JÍDELNÍČEK – stravování obecně. Nikdy by se nemělo jednat o nesmyslné diety, které jsou přiškrceny pod „Bazálním metabolismem“, protože je to z dlouhodobého hlediska zdravotně rizikové. Po ukončení takového stravování Vás čeká jen JOJO efekt a proto jste si určitě nepřišli.

Základem zdravého hubnutí je tedy zvýšit energetický výdej nad energetický příjem. Jasná a jednoduchá rovnice, kterou lze docílit několika způsoby a tam začíná individuální cesta každého z Vás.

Před zahájením spolupráce Vám nabídnu zaznamenání vstupních hodnot, váhu, procenta tělesného tuku a svalů, případně zaznamenání tělesných obvodů. Je možné pořídit fotografie před započetím cvičení a po dosažení cíle pro srovnání.

Zdravotní aspekty klientů, kteří se rozhodli zhubnout a zhubli.

Mezi nejčastěji zmiňovaná patří:
– lehčí pohyblivost
– snížení tlaku na klouby (převážně dolních končetin)
– zlepšení dýchání (nezadýchávání se při fyzické zátěži)
– ukončení konzumace léků a zlepšení výsledků zdravotních testů (například na tlak, diabetes,
cholesterol, dnu…)
– dosažení psychické rovnováhy (větší spokojenost se sebou, ocenění od okolí…)

Protože většina z Vás přichází s vícero cíli, je možné cvičení kombinovat nebo plynule navázat další fází. V případě zdravotního omezení doporučuji před zahájením využít komplexní diagnostiku.

Comments are closed.