O mně…

 

„Osobní trenér je průvodce, který se snaží individuálním přístupem nalézt nejkratší a nejbezpečnější cestu k dosažení cíle.“

 

David osobni trenerSvoji sportovní dráhu jsem začal už ve 3 letech v přípravce ledního hokeje Berounských Medvíďat. Lednímu hokeji jsem se věnoval do 6let, ještě dnes si pamatuji letní přípravy.

Začátkem 90let se u nás založil klub karate, kam jsem se přihlásil již v průběhu sezony a velmi brzy po mém nástupu se vybíralo ze 120 členů asi 30 karatistů, mezi které jsem patřil, do výběrové skupiny. Připravovali jsme se na
kontaktní karate a soutěže v katách. Moji slibně vyhlížející dráhu karatisty překazil vážný úraz, po kterém jsem nemohl více než rok cvičit.

Po ukončení rekonvalescence jsem se rozhodl začít s novým sportem a tím byl stolní tenis. Čtyřikrát týdně jsem dojížděl na kole na dvouhodinové tréninky a později jsem v tamní tělocvičně přidal i posilování. Nejprve jen jako doplněk a později tak též čtyřikrát týdně.

Začátky posilování byli opravdu velmi zajímavé. V místnosti o 18 m2 se nacházela hrazda, stojan na velkou tyč, jednoručky, pár kladek zabudovaných na stěně, bradla, benčová a polohovací lavice a má oblíbená scotova lavice…
Při cvičení horní kladky se sedělo na zemi a kolem polohovací lavice skrz protrhaný koberec vystupovali kusy rozbitého betonu.

První zkušenosti s trénováním se vážou do doby před 20 lety, kdy se mnou začal chodit cvičit můj kamarád Pavel, kterému jsem vysvětloval, co a jak se správně cvičí. Během následujících čtyř let jsem navštívil několik modernějších fitness center a odtrénoval další kamarády.

Při studiu akademie tělesné výchovy a sportu jsem získal spoustu nových informací nejen o posilování, sportovní přípravě, ale hlavně o fungování těla jako celku. Ve třetím ročníku jsme nastoupili s mým bývalým kolegou Filipem na praxi jako osobní trenéři.

Dalšímu rozšíření mých znalostí napomohlo absolvování trenérského kurzu pod vedením PaeDr. Petra Tlapáka CSc., který se zabývá správným nastavením kloubních segmentů a vzájemné návaznosti…

Osobní trenérství mne velmi baví a je úžasné u klientů pozorovat, jak se s tělesnou funkčností a změnou proporcí mění i sebevědomí a celkový postoj k životu.