Sportovní příprava

Program je určen pro sportovce, kteří chtějí získat zpět kondici nebo docílit postupný růst výkonnosti. Kondiční příprava vytváří předpoklad pro zvýšení sportovní výkonnosti. Cílem kondiční přípravy je rozvoj jednotlivých pohybových schopností, obecných a speciálních. Základní obecné pohybové schopnosti jsou síla, rychlost, vytrvalost, pohyblivost a obratnost. Čím kvalitnější kondiční přípravou sportovec prošel, tím více ho lze zatížit speciálními technikami (výbušná síla, rychlost reakce, zápasová vytrvalost, reakční rovnováha, atd.). Během cvičení se klade důraz na odstranění svalových disbalancí, které vznikají jednostranným zatížením, a tím zkvalitnit a prodloužit sportovní kariéru. Program lze doplnit o služby fyzioterapeuta. V programu jsou zahrnuty konzultace vztahující se k jídelníčku, doplňkům výživy, tréninkovému plánu, zásadám životního stylu, správné regenerace, atd.
Programy lze kombinovat.

 

Reference :

Petr Vančura

Davida jsem původně vyhledal kvůli protichůdnému požadavku, který má asi většina začínajících návštěvníku fitness center a sice kombinace hubnutí anabírání svalové hmoty. Od úvodního pohovoru jsme se zaměřili na práci v posilovně a změny mimo ni, které jsou stejně důležité jako samotné cvičení. David mi upravil jídelníček tak, aby mi pomáhal hubnout, ale zároveň se tolik neměnil od původního a já mohl nadále jíst to, na co mám chuť. Postupem času jsem začal chodit do posilovny kvůli tomu, že mě cvičení bavilo a ne kvůli pár dekům nahoru nebo dolů. Možná i tahle změna pomohla hubnutí a dnes jsem se sebou spokojenější. Když jsem po čase chtěl po Davidovi poradit s cviky pro fotbalové brankáře, rozšířil počet tréninků na tři týdně a jeden z nich vyčlenil přímo pro kondiční přípravu. Nečekal jsem, že někdo bez průpravy fotbalového trenéra může takové tréninky připravit, ale David se té výzvy ujal více než dobře. V tělocvičně se sice „potí krev“, ale stojí to za to. Navíc se do tréninku operativně vkládá cvičení na svalové partie, vekterých mám aktuálně problémy a stačí se s Davidelm dohodnout, navrhnout co by se dalo přidat a trénink se upraví. Výsledky tréninků se začali velmi rychle projevovat a moje výkonnost šla nahorů. I díky tomu, jsme se spoluhráči postoupili o soutěž výš a i nyní hrajeme na špiči naší soutěže.

Petr Zeman

V létě roku 2007 jsem si při fotbalovém utkání pohmoždil záda (cítil jsem skřípnutí a pronikavá bolest mi začala vystřelovat z beder). Týden jsem se nemohl vůbec pohnout, až po 5ti měsících neustálých bolestí mi doktor řekl, abych vyhledal odborníka a zpevnil zádové svalstvo. Moje sestra tou dobou navštěvovala osobního trenéra na Vinohradech, dala mi doporučení a dohodla první hodinu. Na vstupní diagnostice mi David doporučil komplexní prohlídku u fyzioterapeutky Kateřiny.

Po absolvování prohlídky mi David sestavil tréninkový plán, který jsme procvičovali dvakrát týdně. Během 3 měsíců bylo cítit výrazné zlepšení a podle toho se upravoval tréninkový plán. Dnes již naplno sportuji a stále chodím 3 krát týdne do fitness a snažím se nabrat pár kilo svalové hmoty.

Comments are closed.