Reference

Závodníci ve fitness a kulturistice

Lenka_Lalova_David_Kvietok

Lenka Lálová

1.místo v Kondiční bodyfitness  Golem Classic Kutná Hora (29.listopadu 2014)

2.místo v Kondiční bodyfitness GP Ronnie.cz Březnice (30.Listopadu 2014)

Lenka Lálová

Za Davidem jsem přišla s velkým snem, a to postavit se na pódium a soutěžit v kategorii Bodyfitness. Moje ambice ale byly až moc velké, protože do soutěže, na kterou jsem chtěla jít, zbývaly pouze 4 měsíce. Do doby než jsem požádala Davida o pomoc jsem cvičila nepravidelně, bez dohledu profesionála a s nevhodným jídelníčkem. Proto byl start na soutěži nereálný. David se mnou prošel jídelníček, navrhl správné potraviny a sestavil cvičební plán. Na tréninky s Davidem jsem se těšila. Byly sice náročné (ale proto do posilovny přece chodíme), ale příjemnou a zábavnou formou jsem se na nich vždy něco naučila. Ať už se jednalo o cvičení, nebo jídelníček. David neustále dohlížel na správné provedení jednotlivých cviků a často je obměňoval. Čím blíže jsme byli soutěži, tím častěji David prováděl diagnostiku a kontroloval, jak moje tělo reaguje. Podle potřeb pak cvičební plán upravoval. Když bylo v dietě cvičení opravdu náročné, byl oporou, ale i tak nedopustil, abych tréninky neodcvičila správně. I díky tomuto přístupu jsme spolu došli do cíle a vybojovali první místo v kondiční soutěži Golem Classic v Kutné Hoře a druhé místo v kondiční soutěži Grand Prix Ronnie.cz v Březnici.

Více informací,foto a výsledky: http://kulturistika.ronnie.cz/c-20461-golem-classic-2014-vysledky.html

 

Martin Navrátil

3. místo na Mistrovství Čech v Naturální kulturistice 2015 a účastník MČ

Martin Navrátil

Moje spolupráce s Dejvem začala, když jsem se připravoval na své druhé závody v klasické kulturistice. Už jsme se znali, protože mi věnoval pár tréninků zdarma, aby mi pomohl s rozvojem stehen (a to se jen tak nevidí). Takže, když jsem pak zvažoval o zapojení trenéra, který se mnou projde dietou, pomůže mi vyždímat svaly a vyladit posing, Dejv byl jasná volba! Nastavil mi jídelníček, ladil se mnou detaily postavy, tlačil mě k dalším a dalším opakováním a vymyslel se mnou volnou sestavu, která nakonec sklidila velké ovace. Spolupráce dopadla na výbornou. Na Mistrovství Čech 2015, kde jel Dejv se mnou (a obětoval mi tak další den) jsem obsadil úžasné 3. místo v konkurenci 11 závodníků. V roce 2016 do toho půjdu s Dejvem zase!

 

Známé osobnosti

Sámer Issa

Sámer Issa1

Sámer Issa

 

 

 

 

 

 

 

 

Filip Blažek, herec

 

 

 

 

 

 

Rehabilitace, Redukce hmotnosti, Kondiční příprava

František M.

František M.

S Davidem jsem se poznal v červenci 2014, kdy moje váha začala ukazovat trojciferné číslo, a mě začalo být jasné, že s tím musím nutně něco dělat. Nadváha nesvědčí nikomu, ale pro mě je vyloženě destruktivní. Po narození mi byla diagnostikována dysplazie kyčelního kloubu a celoživotní léčba dospěla ke kompletní výměně kyčelního kloubu včetně kloubní jamky a částečné modelace pánve. Nadváha je nepřiměřená zátěž, která stav jenom zhoršuje. Davida jsem si vybral hlavně proto, že jsem na jeho webových stránkách zjistil, že se věnuje i rehabilitaci a rekonvalescenci. Myslel jsem si, že s ním zkonzultuji svůj stav a případně se rozhodnu, co budu dělat dál. Neočekával jsem nic zásadního, počítal jsem s doporučením změny stravy, a doufal jsem, že by mi mohl poradit nějakou fyzickou aktivitu, kterou bych zvládal a mohl doplnit „dietu“ tak, aby redukce hmotnosti byla co nejefektivnější. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy žádný sport, cvičení, posilování nedělal, bylo mi jasné, že bez pomoci odborníka nebudu schopen v podstatě žádný pohyb dělat správně.

David mi hned na začátku nabídl, že mi sestaví jídelníček a tréninkový plán, který se bude skládat ze strečinku, rehabilitace a posilování. Přiznám se, že jsem si neuměl představit větší absurditu než sebe v posilovně, ale David ve mně už od začátku vzbuzoval důvěru a pocit, že ví, co se mnou. Začali jsme spolu cvičit pravidelně dvakrát týdně, téměř okamžitě jsem se začal stravovat podle jeho jídelníčku, a co je možná nejdůležitější – začali jsme se navzájem poznávat a sehrávat. Během cca 10 měsíců jsem shodil 28 kg, v podstatě jsem se dostal na optimální váhu. „Davidův jídelníček“ není žádná drastická dieta, ale běžný režim stravování a není problém ho přijmout a dodržovat. Tělo samo pozná, že vlastně takhle je to správně a dá to najevo.

Redukce váhy paradoxně není to nejdůležitější, za co Davidovi vděčím. Je to převážně to, co mi při každém tréninku dává a co mě učí. Strečink je relax, posilování mě příjemně unaví a při rehabilitaci mě učí základní pohyby, jako např. držení těla, rovnováhu, chůzi, ale i dýchání. Pohyby, které člověk většinou dělá automaticky, já mám prostě jinak a téměř vše je pro mě nové. Nechápu, kde bere nápady, jak na mě, a nechápu, kde bere sílu se mi tak věnovat, protože nevěřím, že toto je nějaký běžný standard. Individuálním přístupem si dokázal získat mojí důvěru, a já už dnes nemám problém s ním řešit své slabosti a nedostatky. Postupně se mu daří odbourávat zažité bloky a stereotypy nejen fyzické, ale i psychické.  I když nejsem „kůň, který bude Davidovi vyhrávat medaile“, tak spolu vyhráváme v podstatě při každém tréninku, neboť každý trénink mě ubezpečuje v tom, že jdu konečně správnou cestou.

S Davidem počítám i do budoucna. Mám před sebou hodně práce, ale i náročnější překážky, které budu muset překonávat. Na Davida je spolehnutí a kromě odborné podpory mi dodává i klid, jistotu, a sebevědomí, proto budu jedině rád, když mi bude pomáhat dál.

Reference pro „sportovní příprava

Sabina S.

S Davidem jsem začala spolupracovat kvůli přípravě na fyzické testy k bezpečnostnímu sboru. Zde je potřeba zvládat vzpor ležmo (kliky), který jsem nebyla schopna zvládnout ani jedno opakování. Po absolvování úvodního pohovoru mi David sestavil tréninkový plán, který jsme procvičovali dvakrát týdně. V prvním měsíci spočíval trénink v posilovaní zádového svalstva a středu těla. Postupně jsme začali zapojovat posilovací cviky na horní polovinu těla a časem se moje fyzička začala, díky tréninku s Davidem, zvyšovat a nyní jsem na celých 34 opakováních u vzporu ležmo za 5 měsíců pravidelného tréninku. Navíc jsem díky usilovnému tréninku zhubla 8 kilogramů a cítím se se sebou mnohem spokojenější a sebevědomější. S Davidem jsem spokojena a mohu ho vřele doporučit. Vždy se mi snažil vyjít vstříc a sestavit trénink dle mých požadavků a zdravotního stavu.

Petr Vančura

Davida jsem původně vyhledal kvůli protichůdnému požadavku, který má asi většina začínajících návštěvníku fitness center a sice kombinace hubnutí anabírání svalové hmoty. Od úvodního pohovoru jsme se zaměřili na práci v posilovně a změny mimo ni, které jsou stejně důležité jako samotné cvičení. David mi upravil jídelníček tak, aby mi pomáhal hubnout, ale zároveň se tolik neměnil od původního a já mohl nadále jíst to, na co mám chuť. Postupem času jsem začal chodit do posilovny kvůli tomu, že mě cvičení bavilo a ne kvůli pár dekům nahoru nebo dolů. Možná i tahle změna pomohla hubnutí a dnes jsem se sebou spokojenější. Když jsem po čase chtěl po Davidovi poradit s cviky pro fotbalové brankáře, rozšířil počet tréninků na tři týdně a jeden z nich vyčlenil přímo pro kondiční přípravu. Nečekal jsem, že někdo bez průpravy fotbalového trenéra může takové tréninky připravit, ale David se té výzvy ujal více než dobře. V tělocvičně se sice „potí krev“, ale stojí to za to. Navíc se do tréninku operativně vkládá cvičení na svalové partie, vekterých mám aktuálně problémy a stačí se s Davidelm dohodnout, navrhnout co by se dalo přidat a trénink se upraví. Výsledky tréninků se začali velmi rychle projevovat a moje výkonnost šla nahorů. I díky tomu, jsme se spoluhráči postoupili o soutěž výš a i nyní hrajeme na špiči naší soutěže.

 

Reference pro „sportovní příprava

Petr Zeman

V létě roku 2007 jsem si při fotbalovém utkání pohmoždil záda (cítil jsem skřípnutí a pronikavá bolest mi začala vystřelovat z beder). Týden jsem se nemohl vůbec pohnout, až po 5ti měsících neustálých bolestí mi doktor řekl, abych vyhledal odborníka a zpevnil zádové svalstvo. Moje sestra tou dobou navštěvovala osobního trenéra na Vinohradech, dala mi doporučení a dohodla první hodinu. Na vstupní diagnostice mi David doporučil komplexní prohlídku u fyzioterapeutky Kateřiny.

Po absolvování prohlídky mi David sestavil tréninkový plán, který jsme procvičovali dvakrát týdně. Během 3 měsíců bylo cítit výrazné zlepšení a podle toho se upravoval tréninkový plán. Dnes již naplno sportuji a stále chodím 3 krát týdne do fitness a snažím se nabrat pár kilo svalové hmoty.

 

Reference pro „program rehabilitace

Jan Brunclík

Dne 10. března 2009 po pádu na lyžích v Alpách (mimo sjezdovku) jsem si svou vinou přivodil nepříjemné zranění. A to vymknutou kyčel, natržený stehenní sval a přetržený přední křížový vaz v koleni.

Po podstoupení operace a základní rehabilitace jsem nastoupil v srpnu 2009 opět do pracovního procesu. Krom nového kolene jsem si z nemocnice odnášel i trombózu (pooperační sraženina krve kdesi v těle). V září 2009 při prvním kontaktu s Davidem jsem tedy bral Warfarin (lék na ředění krve), měl dost ochablou levou nohu a zejména čtyřhlavý sval stehenní byl sotva znatelný.

Tehdy jsem ještě nebyl s to cvičit ve fitku a David mě odeslal k fyzioterapeutce K. Húskové na diagnostiku a prvotní rozcvičení. Po čtyřech návštěvách jsem si odnášel výstupní zprávu, že mohu začít cvičit ve fitku a kterým partiím a sportům se mohu postupem času začít věnovat.

Na základě zprávy mi David sestavil tréninkový plán, jenž vycházel z mých časových možností. Což bylo 2 x týdně cvičení pod jeho dohledem ve fitku a o víkendu jsem mohl lehce zkoušet sám sportovat. Opatrné postupné cvičení mi moc pomáhalo a tak jsem pomalu mohl plavat, jezdit na kole, začít běhat, jezdit na běžkách, sjezdovkách a v lednu 2010 jsem už zkoušel i v Austrálii surfovat. Po návratu jsem v cvičení pokračoval a v dubnu 2010 jsem byl hrát prvně i fotbal. Nyní je červen 2010. Od Davida kvůli pracovním povinnostem odcházím, ale mám sestaven tréninkový plán a v cvičení musím dále pokračovat.

Pevně věřím,že se naše cesty časem zase sejdou.

Chtěl bych Davidovi poděkovat, že mi pomohl zase vrátit vítr do plachet. Bylo to cvičení jak čert!

 

Reference pro „program hubnutí

Lenka K.

Už devět let hubnu a zkouším různé diety, dá se říct že s dobrým výsledkem. Ale pořád jsem se nemohla přemluvit ke cvičení. Znáte to nechce se Vám tak si řeknete, že půjdete zítra, ale skutek utekl. Tak jsem se rozhodla, že budu cvičit pod dohledem trenéra.

První ukázková hodina byla příjemná, tak jsem se rozhodla s cvičením pokračovat. David mi sestavil jídelníček a cvičební plán. Už po třech měsících jsem shodila pět kilo a cítila jsem se mnohem lépe. Po sedmi měsících mám o sedm kilo méně a viditelně se mi zpevnilo tělo a vytvarovala se mi postava. Na hodiny s Davidem se moc těším, vždy je na nich něco nového. Cvičíme na strojích s míčem i jinými cvičebními pomůckami. Prostě hodiny s mým osobním trenérem mě moc baví a neumím si to bez nich už představit. Díky Davidovi jsem se naučila pravidelně jíst a dnes vím, že pokud chci vypadat a cítit se dobře, tak bez správného stravování a cvičení to nejde. Je to fajn cítit se dobře.

Dosažené výsledky

Dalibor Krebs – Při matčině klasické a nešizené české kuchyni a mé nápadné chuti k jídlu jsem před 15 měsíci, přesně 31.07.2005 stoupl na váhu, která kmému zděšení ukázala neuvěřitelných 126 kg. Cpal jsem se od rána do noci nezdravými kalorickými potravinami (bůček, slanina, uzeniny, hranolky, knedlíky, smetanové omáčky, šlehačkové dorty, koláče, čokoláda apod.) Podotýkám, že v té době jsem nedopnul jeans č. 45!

Stěžoval jsem si na silné bolesti zad a lékař mi doporučil zhubnout alespoň 15 kg. Omezil jsem příjem stravy, hlavně tuku a cukru a skutečně během tří týdnů jsem zhubl o 10 kg. Míval jsem silné záchvaty hladu, hlavně večer, proto z obavy, abych opět nezačal jíst a tloustnout jsem se obrátil na odborníky z fitness centra. Byl mi doporučen osobní trenér David, se kterým jsem se poprvé setkal 06.09.2005 – vážil jsem 112 kg. Osobní trenér mi vypracoval individuální cvičební a stravovací program ( do té doby jsem nevykazoval žádnou pohybovou aktivitu.) Tréninky jsem absolvoval 2x týdně při dodržení dietního režimu jsem za 8 měsíců (30.04.2006) zhubnul o 34 kg, takže jsem vážil a dosud vážím 78 kg. Dnes nosím jeans č. 32. Váhu si stále udržuji, dietu nedržím, získal jsem nové zdravé stravovací návyky a cvičení se stalo mým koníčkem.

Se svým osobním trenérem Davidem nyní pracujeme na nárůstu svalové hmoty. Pokud chcete, jako já, zredukovat nadměrné kilogramy, chce to v první řadě si v hlavě srovnat, zda skutečně jsme rozhodnuti jít bojovat o každé sundané kilo. Dále to chce pevnou vůli a vydržet, a to nejdůležitější je mít štěstí ve výběru kvalitního trenéra. Já to štěstí měl a proto jsem dokázal v poměrně krátké době shodit 34 kg. David totiž ve chvílích, kdy už jsem byl téměř na dně, mě dokázal vyhecovat a psychicky posílit, že jsem s novou chutí a elánem pokračoval dále.

Průběžná měření

Výchozí údaje

6.9.2005

20.10.2005

29.11.2005

17.02.2006

26.04.2006

Pas

112

101

97.5

90

85

Boky

113

105.5

103

100

97.5

Stehna

63

59

58.5

57

56

Váha

112

94.5

90

83.5

79

Fotky z 6.9.2005

Fotky z 26.4.2006